Wielki sukces Jakuba. Będzie reprezentował województwo lubuskie w Olimpiadzie Solidarności

Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w dniu 17 września 2020 roku odbył się w Zielonej Górze etap wojewódzki VII edycji Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii. Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Dmuchowski z klasy 3a i Jakub Marcinkowski z klasy 3b. Jakub Marcinkowski popisał się świetną znajomością polskiej historii z lat 1970-1990 i zajął drugie miejsce w etapie wojewódzkim. Teraz z dwójką innych uczniów, z najwyższymi wynikami, stworzy drużynę, która będzie reprezentowała nasze województwo w finałowych zmaganiach w Szczecinie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawował nauczyciel historii Jacek Gajda.

Konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce. Na zwycięzców Olimpiady Solidarności czekają indeksy uniwersyteckie, stypendia naukowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe.