Modernizacja kształcenia zawodowego

 

Data: 4 października 2021

 

W ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim" - 30 uczniów klas trzecich i czwartych kształcących się w zawodzie technik informatyk ukończyło kurs Serwisant komputerowy w firmie. Celem szkolenia było przygotowanie do egzaminu i uzyskanie certyfikatu potwierdzającego umiejętności praktyczne.

Wszystkie odbyte kursy - Umiejętności przedsiębiorcze, Projektowanie stron www, Obsługa systemu zarządzania firmą Insert GT, Obsługa Programu Płatnik miały na celu podnieść i udoskonalić jakość kształcenia zawodowego. Wszystkim uczniom gratulujemy. Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Edyta Żelazko.

 


 

Szkolenie dla uczniów online ,,UMIEJĘTNOŚCI PRZEDSIĘBIORCZE”

 

Data: 28 maja 2021

28 maja 2021 roku uczniowie TECHNIKUM EKONOMICZNEGO ukończyli szkolenie "UMIEJĘTNOŚCI PRZEDSIĘBIORCZE" w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Żarskim". Zajęcia odbyły się w formie warsztatów online i służyły ćwiczeniu kreatywności, operatywności i współdziałania uczestników.

Wszystkim uczniom gratulujemy ukończenia kursu !!!

 


 

 Szkolenie dla uczniów ZSOiE ,,Obsługa programu Płatnik”

 

Data: 8 grudzień 2018

Uczniowie Technikum Informatycznego uczestniczyli w szkoleniu "Obsługa programu Płatnik". Szkolenie było zrealizowane w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim".

 


 Kurs dla uczniów ZSOiE pn "Obsługa Systemu Zarządzania Firmą INSER GT"

 

Data: 23 listopad 2018

Uczniowie Technikum Ekonomicznego uczestniczyli w szkoleniu "Obsługa Systemu Zarządzania Firmą INSERT GT". Celem szkolenia było zdobycie umiejętności z zakresu obsługi programów: Subiekt GT, Rewizor GT, Gratyfikant GT, Rachmistrz GT wchodzących w skład systemu zarządzania firmą INSERT GT. Szkolenie było zrealizowane w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim".


 

 Film dotyczący zawodu

 

Data: 23 listopad 2018

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku

Technikum Informatyczne - link

 Zakończyli komputerowe kursy

Data: 17 czerwiec 2018

Uroczystym wręczeniem certyfikatów przez Dyrektor ZSOiE w Lubsku panią Gabrielę Fiedler zakończył się kurs komputerowy ECDL, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Kurs był realizowany w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim". W trakcie 220 godzin zajęć, trwających od kwietnia do czerwca 2018 roku, nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawami technik informatycznych, użytkowaniem komputera, przetwarzaniem tekstów, tworzeniem grafiki, obsługą programów CAD oraz przeglądaniem stron i komunikacją w Internecie. Realizacja takich projektów pozwala na zdobywanie wielu ważnych umiejętności, szczególnie zawodowych, co z całą pewnością pozwoli na zwiększenie szans na rynku pracy naszej młodzieży. Absolwentom kursu gratulujemy nabytych kompetencji!

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]


 

Ruszył kurs ECDL

Data: 16 kwietnia 2018

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku rozpoczął się kurs ECDL, który realizowany jest w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim".

Celem kursu jest dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności w zakresie wykorzystania podstawowych funkcji komputera i jego systemu operacyjnego, sieci komputerowych, tworzenia grafiki oraz obsługi programów Word, Excel, CAD. Przed uczestnikami projektu 220 godzin zajęć, które zakończy egzamin sprawdzający wiedzę i umiejętności kursantów z wybranych modułów. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobycie kompetencji zgodne ze standardem European Computer Driving Licence.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


 

Otwarcie nowej pracowni komputerowej w ZSOiE

Data: 11 maja 2017

Wspanialszego prezentu nie mogła sobie wymarzyć społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku. W czwartek, 11 maja 2017 roku uroczyście otwarto w placówce nową pracownię komputerową.

Wyposażenie nowej pracowni stanowi między innymi: 20 komputerów stacjonarnych, 4 laptopy, 2 rzutniki multimedialne, kamera cyfrowa, aparat fotograficzny, 3 drukarki, 12 przełączników, 8 routerów, serwer i wiele innych.

 

 

Pracownia została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt za fundusze unijne pozyskane przez Powiat Żarski w ramach projektu ,,Modernizacja kształcenia zawodowego".

 

 

Otwarcia nowej pracowni dokonał pan Janusz Dudojć Starosta Żarski oraz dyrektor szkoły Pani Gabriela Fiedler. Obecni byli również nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły.

 

Nowa sala komputerowa znacznie poprawi komfort nauki oraz wpłynie na zwiększenie umiejętności stosowania przez uczniów technologii informacyjnej. Liczymy na sukcesy przyszłych informatyków.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]