Erasmus+

Data: luty 2024

 

Nauczyciele z naszej szkoły spędzili ferie aktywnie na zajęciach z projektu Erasmus+ "Healthy Steps to Digitalization". Mobilność odbywała się w Turcji. Kraje partnerskie to Włochy, Macedonia, Turcja i Polska.

 


Data: styczeń 2024

W dniach 22-25 stycznia 2024 roku w naszej szkole przebywali nauczyciele ze szkół partnerskich z Turcji, Rumunii i Litwy w ramach projektu Erasmus + "Digital Application Change". W trakcie wizyty grupa projektowa zwiedziła Lubsko oraz uczestniczyła w zajęciach odnośnie zastosowań rozwiązań cyfrowych w edukacji.

 


Data: grudzień 2023

 

W dniach 11-15 grudnia 2023 roku nauczyciele z naszej szkoły przebywali z wizytą partnerską w Kłajpedzie na Litwie w ramach projektu Erasmus + "Digital Application Change". Kraje partnerskie to Litwa, Turcja i Rumunia. Celem projektu jest stosowanie narzędzi cyfrowych w nauczaniu poprzez wymianę doświadczeń szkół partnerskich.


Data: listopad 2023

Nasi nauczyciele uczestniczą w kolejnym wyjeździe do rumuńskiej szkoły partnerskiej w BUKARESZCIE w ramach projektu ERASMUS+ "Digital Application Change". Uczestniczą w zajęciach dotyczących zastosowania cyfryzacji w nauczaniu, aby podnieść jakość kształcenia. Kraje partnerskie w tym projekcie to: Turcja, Rumunia i Litwa.


Data: wrzesień 2023

W ostatnim tygodniu września w Izmirze, w Turcji odbyło się pożegnalne spotkanie uczniów i nauczycieli w ramach projektu "How disorders make ignored" Erasmus +. Jest to podsumowanie półtora rocznej pracy, aktywności uczniów i nauczycieli na rzecz założeń projektu. HDMI – to projekt realizowany przez Polskę, Turcję, Rumunię i Francję. Jak nazwa projektu wskazuje jest to połączenie między uczniem i nauczycielem, w którym uczestnicy projektu stworzyli relację i wzajemne zrozumienie poprzez opracowanie programu działań, technik i metod pracy z uczniem w zakresie 5xD dysleksji, dyskalkulii, dysortografii, dysgrafii i depresji. Szkoły podzieliły się swoim doświadczeniem i metodami pracy. Pobyt w Izmirze był ewaluacją projektu i opracowaniem dalszych aktywności. Do zobaczenia w kolejnym projekcie.


Data: wrzesień 2023

Nasi nauczyciele przebywają w Macedonii na mobilności z projektu ERASMUS+ - "Healthy Steps to Digitalization", gdzie szkolą się na temat organizacji czasu oraz umiejętności korzystania z mediów. Pracują wraz z nauczycielami z Macedonii, Turcji oraz Włoch, a także uczniami z Macedonii szukając nowych rozwiązań dla skutecznej organizacji czasu uczniów.


Data: wrzesień 2023

 

Nauczyciele z naszej szkoły przebywają obecnie w miejscowości Mugla w Turcji w ramach pierwszej wizyty z projektu Erasmus+ pt. "Digital Application Change". Biorą tam udział w warsztatach dotyczących nowoczesnych technologii w nauczaniu, w tureckiej szkole zgłębiają wiedzę w temacie tworzenia stron internetowych przy użyciu nowych narzędzi. Nasza szkoła jest koordynatorem ww. projektu. Kraje partnerskie to: Turcja, Litwa i Rumunia. Naszą szkołę reprezentują: p. Maciej Witczak, p. Mateusz Łanda, p. Wojciech Szymczak i p. Radosław Ugrynowicz.


Data: czerwiec 2023

 

W tym tygodniu uczniowie klas pierwszych i grono pedagogiczne gości delegację uczniów i nauczycieli z 5 szkół tureckich z krainy szafranu z Karabük. Uczniowie i nauczyciele wymieniają się doświadczeniem i wiedzą w zakresie nowatorskich metod nauczania i technik uczenia się.
Tureccy nauczyciele i uczniowie brali udział w lekcjach języka angielskiego, niemieckiego, polskiego, matematyki i wychowania fizycznego. W ramach projektu Job Shadowing w programie Erasmus + uczniowie i nauczyciele mają szansę porównać system edukacji, tradycje i zwyczaje.


Data: maj/czerwiec 2023

 

W dniach od 28 maja do 3 czerwca 2023 roku w naszej szkoli gościli nauczyciele z Włoch, Turcji i Macedonii. W ramach projektu Erasmus+ "Healthy Steps to Digitalization" pracowali nad wpływem technologii IT oraz mediów społecznościowych na zdrowie i psychikę młodych ludzi.

 


Data: maj 2023

 CDE Games Turgutlu (Turcja) - Dzień 5

To ostatni dzień naszej pracy, który obejmował testowanie oraz prezentację stworzonych gier. Finalnym punktem była ceremonia wręczenia certyfikatów oraz pożegnalna kolacja, której atmosfera pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

CDE Games Turgutlu (Turcja) - Dzień 4

To dzień wyjazdowy. Wycieczka do miejscowości Seferihisar, Sığacık i Teos. Ostatnim punktem naszej podróży był Izmir.

 

CDE Games Turgutlu (Turcja) - Dzień 3

To kolejne warsztaty z kodowania gier oraz integracyjne zabawy sportowe. Na koniec dnia wizyta w Muzeum Miejskim w Turgutlu.

 

CDE Games Turgutlu (Turcja) - Dzień 2

Kolejny dzień pracy, który obejmował zajęcia w zakresie tworzenie postaci do gry w programie Photoshop oraz warsztaty z kodowania gry komputerowej, a także konkurs obejmujący tematyką narzędzia Web 2.0. W międzyczasie odbyła się wycieczka po szkole, gdzie mogliśmy zobaczyć pracownie szkolne, wystawy prac uczniów oraz dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy na temat specyfiki zajęć prowadzonych w szkole.

Po ciężkiej pracy udaliśmy się z wizytą do meczetu, muzeum Osmańskiego oraz bajkowego parku.

 

 CDE Games Turgutlu (Turcja) - Dzień 1

Rozpoczynamy piąte i ostatnie spotkanie w ramach projektu ERASMUS+ Coding Digital Education Games, które odbywa się w tureckim mieście Turgutlu. Mobilność rozpoczęła się od powitania wszystkich uczestników. Po inauguracji młodzież z naszej szkoły oraz szkół partnerskich wzięła udział w zajęciach integracyjnych.

Po wspólnym obiedzie rozpoczęły się zajęcia warsztatowe, podczas których młodzież podzielona na międzynarodowe grupy pracowała nad projektem gry komputerowej o tematyce związanej z biologią. Głównym celem zajęć było połączenie umiejętności kodowania gier z wiadomościami z zakresu biologii.

 


Data: maj 2023

 

Nauczyciele naszej szkoły przebywają we włoskim Palmi w szkole partnerskiej w ramach projektu Erasmus+ "Literacy is the key of both 2020 and beyond" Kraje partnerskie to: Włochy, Serbia, Malta i Turcja. Erasmus zmienia życie, otwiera umysły.


Data: kwiecień 2023

 

21 kwietnia 2023 roku odbyło się podsumowanie projektu i zakończenie mobilności we Włoszech w ramach projektu ERASMUS+ "Literacy is the key of both 2020 and beyond".

 


Data: kwiecień 2023

Grupa nauczycieli z naszej szkoły przebywa we włoskim Palmi w ramach projektu ERASMUS+ "Literacy is the key of both 2020 and beyond". Kraje partnerskie to Włochy, Turcja, Serbia i Malta. Celem projektu jest poznawanie metod doskonalenia umiejętności u uczniów w zakresie, czytania, słuchania, pisania i mówienia.

 


Data: marzec/kwiecień 2023

1 kwietnia 2023 roku zakończyły się zajęcia z projektu Erasmus+ "Meeting of Technology and Cultural Heritage" w chorwackim Valpovo. Nasi uczniowie pracowali w programach Kizoa i Powtoon przedstawiając dziedzictwo kulturowe krajów partnerskich. Na koniec każdy uczestnik wymiany międzynarodowej otrzymał certyfikat.

 


Data: marzec/kwiecień 2023

 

W ramach projektu Erasmus+ "Meeting of Technology and Cultural Heritage" w Chorwacji przebywa grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. W dniu 27 marca 2023 roku główną atrakcją była wizyta w muzeum Tesli. 

 


Data: marzec 2023

Ostatni dzień mobilności przebiegał w trochę smutnej atmosferze, gdyż młodzież przez te kilka dni zdążyła się ze sobą zaprzyjaźnić. Mimo wszystko z ochotą realizowali powierzone przez organizatorów mobilności zadania - kontynuowanie pracy zespołowej i dokończenie projektowanych gier. W tym samym czasie opiekunowie uczestniczyli w zebraniu poświęconym ewaluacji projektu i szczegółowym zaplanowaniu pracy i zadań poszczególnych szkół na następny, ostatni już wyjazd w ramach projektu Coding Digital Education Games. Ostatnim punktem mobilności była prezentacja stworzonych przez uczniów gier. Młodzież z naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyła w pracach zespołowych i zabawach integracyjnych podczas całego wyjazdu i była bardzo zadowolona, ale również nieco smutna z powodu zakończenia mobilności w Portugalii.


Data: marzec 2023

Czwarty dzień wyjazdu obfitował w kolejne przygotowane przez organizatorów atrakcje. Z samego rana uczestnicy mobilności udali się do Portugal dos Pequenitos. Jest to park miniatur w Coimbrze, składający się z miniaturowych wersji portugalskich domów i pomników oraz posiadający pawilony poświęcone byłym koloniom portugalskim. Można powiedzieć: Portugalia w pigułce. Mogliśmy dowiedzieć się dużo rzeczy o historii tego kraju i wielu ciekawostek, np. że tradycję picia herbaty Wielka Brytania zawdzięcza właśnie Portugalii. Po obiedzie młodzież zwiedziła jedną z najstarszych wyższych uczelni w Europie - Uniwersytet w Coimbrze, na którym uczy się około 25 tysięcy studentów różnych kierunków. Studenci stanowią ponad 20% populacji całego miasta. Wieczorem odbyła się uroczysta pożegnalna kolacja, po której wszystkim uczestnikom mobilności wręczono certyfikaty potwierdzające udział w pracach nad projektem.


Data: marzec 2023

 

W trzecim dniu mobilności uczestnicy mieli okazję odwiedzenia Critical Software. Jest to portugalska międzynarodowa firma zajmująca się systemami informatycznymi i oprogramowaniem z siedzibą w Coimbrze. Uczniowie mieli okazję poznać praktyczne zastosowania informatyki w życiu codziennym oraz doskonalić umiejętność pracy zespołowej. W dalszej części dnia młodzież kontynuowała pracę nad zaprojektowaniem i wykonaniem gry edukacyjnej „Periodic Table”.


Data: marzec 2023

Młodzież z naszej szkoły i szkół partnerskich wzięła udział w wycieczce integracyjnej do Porto. Celem było zwiedzanie pięknych zabytków miasta oraz poznawanie dziedzictwa kulturowego Portugalii. Uczestnicy wycieczki obejrzeli m.in. słynną wieżę Torre dos Clérigos oraz katedrę w Porto. Mieliśmy również okazję podziwiać spontaniczny występ kibiców klubu piłkarskiego Inter Mediolan, którzy przybyli do Porto na spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów z lokalnym klubem FC Porto.


Data: marzec 2023

Rozpoczynamy czwarte spotkanie w ramach projektu ERASMUS+ Coding Digital Education Games, które odbywa się w portugalskim mieście Coimbra.

Mobilność rozpoczęła się od uroczystego powitania wszystkich uczestników przez dyrektora szkoły. Po inauguracji młodzież z naszej szkoły oraz szkół partnerskich wzięła udział w zajęciach integracyjnych, natomiast opiekunowie zwiedzali szkołę.

Po wspólnym obiedzie rozpoczęły się zajęcia warsztatowe, podczas których młodzież podzielona na międzynarodowe grupy rozpoczęła pracę nad projektem gry komputerowej o tematyce związanej z chemią. Głównym celem zajęć było połączenie umiejętności kodowania gier z wiadomościami z zakresu chemii, a ściślej mówiąc układu okresowego pierwiastków.


Data: marzec 2023

12 marca 2023 roku do PORTUGALII wylecieli nasi koderzy, którzy przez najbliższy tydzień będą programować gry edukacyjne w środowisku CONSTRUCT. A to wszystko w ramach kolejnego projektu ERASMUS+ "CODING DIGITAL EDUCATION GAMES". Koordynatorami projektu są: p. Maciej Witczak i p. Radosław Ugrynowicz.

 


Data: marzec 2023

 

3 marca 2023 roku grupa projektu Erasmus+ "Healthy Steps to Digitalization" zwiedzała Wenecję. Wycieczka pogłębiła integrację grupy co na pewno zaprocentuje w przyszłych działaniach projektowych.

 


Data: luty/marzec 2023

 

W ramach kolejnego projektu ERASMUS+ "HEALTHY STEPS TO DIGITALIZATION" grupa nauczycieli z naszej szkoły przebywa we włoskiej Spinei pracując nt. wpływu cyfryzacji na edukację. Partnerzy projektowi to nauczyciele z Macedonii, Turcji i Włoch.  Po owocnej pracy spotkanie zakończyło się degustacją potraw z każdego kraju.

 


Data: luty 2023

 

10 lutego 2023 roku uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły zakończyli zajęcia projektowe w greckiej szkole. Finałowym punktem było zrealizowanie audycji radiowej nt. tradycji i zwyczajów narodowych, tradycyjnych potraw, muzyki i instrumentów muzycznych charakterystycznych dla danego kraju. Na koniec zostały wręczone certyfikaty uczestnictwa w mobilności.


Data: luty 2023

W ramach wizyty w szkole partnerskiej w greckim Agrinio nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych, mieli możliwość zwiedzić okolicę oraz zapoznali się z działaniem studia radiowego. Wszystkie te działania odbyły się w ramach projektu Erasmus+ "Meeting of Technology and Cultural Heritage" w którym kraje partnerskie to Turcja, Grecja, Włochy i Chorwacja. Koordynatorami projektu są: p. Ewa Kokot i p. Anna Hekkert. Naszą szkołę reprezentują uczniowie: Igor Adamski, Tobiasz Błaszków, Dawid Grybel i Konrad Kossek.

 


Data: luty 2023

 

Grupa uczniów i nauczycieli przebywa obecnie w Grecji na wymianie międzynarodowej w ramach projektu Erasmus+ "Meeting of Technology and Cultural Heritage". Projekt ma na celu kultywowanie dziedzictwa kulturowego. Grupa projektowa rozpoczęła tydzień mobilności od zwiedzenia Aten.

 


Data: listopad 2022 

Dobiega końca wizyta w szkole partnerskiej na Malcie. Nasi nauczyciele nawiązali nowe kontakty i wracają niebawem wzbogaceni o nowe doświadczenia. Oprócz zajęć dydaktycznych nie zabrakło czasu na zwiedzanie i spacery urokliwym wybrzeżem Malty.


Data: listopad 2022 

Grupa naszych nauczycieli przebywa na wymianie międzynarodowej na MALCIE w ramach projektu ERASMUS+ "Literacy is the key of both 2020 and beyond". Nasze kraje partnerskie to Turcja, Włochy, Serbia i Malta. Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia i kształtowanie kompetencji kluczowych.


Data: październik 2022 

 

Kolejna grupa naszych uczniów i nauczycieli przebywa na wymianie międzynarodowej projektu ERASMUS+ "Meeting of Technology and Cultural Herritage", która odbywa się w tureckim DENIZLI. Wizyta rozpoczęła się tureckim tańcem narodowym. Naszą szkołę reprezentują uczennice: Julia Paś, Julia Mytyś, Wiktoria Zakrzewska i Wiktoria Donat oraz nauczyciele p. Anna Hekkert i p. Justyna MierzwiakGłównym celem projektu jest szanowanie kultur i dziedzictwa narodowego. Wizyta w Turcji będzie polegała na przedstawieniu bohaterów narodowych z każdego kraju partnerskiego. Przed nami zapowiada się cudowna nauka kultur i obyczajów krajów partnerskich: z Grecji, Włoch, Chorwacji i Turcji.

ERASMUS ZMIENIA ŻYCIE, OTWIERA UMYSŁY

 


Data: wrzesień 2022 

 

20 września 2022 roku grupa przebywająca we Włoszech w ramach projektu ERASMUS+ "Coding Digital Education Games" wzięła udział w wycieczce krajoznawczej. Pierwszym punktem podróży było zwiedzanie jaskini "Grotte di Stiffe". Młodzież miała możliwość podziwiania piękna przyrody i wysłuchania prelekcji na temat działalności rzeźbotwórczej wody. Następnie udaliśmy się do miasteczka Aielli, które słynie z rozlicznych grafik malowanych na ścianach budynków. Młodzież wzięła udział w konkursie na najlepsze zdjęcie przedstawiające obejrzane rysunki. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie sprostali postawionemu zadaniu. Wyniki poznamy w ostatnim dniu pobytu.


Data: wrzesień 2022 

 

Nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły w dniach 19-25 września 2022 roku przebywają we włoskim słonecznym VASTO w ramach projektu ERASMUS+ "CODING DIGITAL EDUCATION GAMES". Nasi Kodersi pogłębiają naukę programowania w języku CONSTRUCT.

Koordynatorami projektu są: p. Maciej Witczak i p. Radosław Ugrynowicz. Kraje partnerskie w projekcie to Turcja, Włochy i Portugalia.

 


Data: czerwiec 2022 

 

W całodniowym zwiedzaniu poznaliśmy włoską metropolie. Mieliśmy okazję przechadzać się po wąskich urokliwych uliczkach, zwiedziliśmy panoramę Neapolu, a także wybrzeże z widokiem na aktywny wulkan Wezuwiusz. Razem także zjedliśmy pizzę w popularnej neapolitańskiej pizzerii de Michelle.


Data: czerwiec 2022

 

Kolejna atrakcja dla uczestników projektu "100% Digital Education Zone" to całodniowe zwiedzanie miasta MATERA. Miasto wykute w skale z bogatą historią. Matera to m.in plan filmowy popularnego filmu "PASJA" Mela Gibsona.


Data: czerwiec 2022 

 

Kolejny dzień pobytu we Włoszech grupa projektowa rozpoczęła zajęciami z robienia włoskich makaronów, a także każdy mógł spróbować zrobić własną pizzę pod okiem doskonałych kucharzy ze szkoły w Potenzie. Po obiedzie, nasza młodzież wzięła się do pracy i w międzynarodowych grupach tworzyli prezentacje multimedialne nt. wad i zalet korzystania z internetu, a także plakaty o tej samej tematyce. Dzień zakończyła wspólna kolacja w restauracji Goblin's.


Data: czerwiec 2022 

Nasi uczniowie i nauczyciele uczestniczą w kolejnej mobilności w ramach projektu ERASMUS+ "100% DiGITAL EDUCATION ZONE". Miejscem pobytu grupy projektowej jest POTENZA we Włoszech.

W pierwszym dniu była prezentacja miast i szkół partnerskich oraz zwiedzanie miasta. Zaprezentowano również pokaz tworzenia koktajli wraz z degustacją. Naszą szkołę reprezentują uczniowie: Kinga Aleksandrowicz, Nicole Skrętkowska, Małgorzata Chęcińska-Kupisz, Katarzyna Szymaniec i Dominika Lipnicka oraz nauczyciele: p. Magda Urbańczyk i p. Mateusz Łanda.

 


Data: maj 2022

Grupa projektu ERASMUS+ "Healthy Eating and Active Living taught at Habitation" przebywająca w Turcji miała okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc, m.in. przepiękny region – Kapadocję.

 


Data: maj 2022

1 czerwca 2022 roku grupa projektowa przebywająca w Turcji przedstawiała prezentacje nt. jedzenia tradycyjnego w naszym kraju. Nasi partnerzy pokazali swoje potrawy narodowe. Następnie odbyło się spotkanie z dietetyczką. Później uczniowie i nauczyciele zwiedzali muzea, oraz mieli okazję zjeść tradycyjnego tureckiego kebaba.

 


Data: maj 2022

31 maja 2022 roku w tureckiej szkole odbyła się debata "Which is more important, healthy eating or doing exercise?". Uczniowie pracowali w pięciu międzynarodowych grupach projektowych doskonaląc umiejętności językowe. Po lunchu odbyły się zajęcia sportowe, nasz polski zespół wygrał wyścigi rowerowe.

 


Data: maj 2022

W dniach 24-30 kwietnia uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły przebywali w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ "HEALTHY EATING and ACTIVE LIVING TAUGHT at HABITATION" Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego niezmiernie ciekawego pobytu.

W pierwszym dniu projektu grupa naszych uczniów wraz z opiekunami została żywo przywitana wraz z opiekunami w szkole Juan XXIII Cartuja, gdzie odbywały się zajęcia projektowe. Każda grupa prezentowała swój kraj oraz miasto, nasza reprezentacja przygotowała prezentacje filmową, którą poprzedził pokaz karate w wykonaniu Weroniki Kołodziej, Dawida Grybla i pana Mateusza Łandy, a zakończył występ taneczny całej grupy naszych uczniów. Następnie były konkurencje scalające więzi i "łamiące lody" razem ze wszystkim uczestnikami projektu.

Po obiedzie cała grupa projektowa wybrała się na wycieczkę z przewodnikiem po Alhambrze gdzie zwiedzaliśmy atrakcje turystyczne i uroki tego pięknego regionu.

Drugiego dnia projektu H.E.A.L.T.H w Grenadzie, nasza grupa wraz z europejskimi przyjaciółmi miała okazję zwiedzić Uniwersytet Medyczny gdzie mogli poznać zagadnienia genetyki, podziału komórek i zapoznać się z tajnikami badań nad lekarstwem na raka. Następnym punktem były zakupy w Centrum Handlowym NEVADA Shopping. Po obiedzie przyszedł czas na zwiedzanie Muzeum Nauki, gdzie nasi uczniowie dowiedzieli się mnóstwo ciekawostek na temat otaczającego nas świata.

Po wspaniałej kolacji dzień zakończyła dyskoteka zorganizowana przez organizatorów.

Środa zaczęła się wyjątkowo szybko, a to dlatego, że tuż po śniadaniu nasz erasmusowy Team wsiadł do podstawionego pod hotel autokaru i ruszyli na południe, aby odwiedzić hiszpańskie wybrzeże i miejscowość Almunecar.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie gospodarstwa owoców tropikalnych, gdzie nasi wysłannicy mieli także okazję smakować śródziemnomorskie owoce.

Następnie w Parku Botanicznym zagrali w Treasure Hunt, czyli hiszpańską odmianę podchodów.

Po obiedzie przyszedł czas na relaks na plaży w Almunecar, gdzie nasi uczniowie korzystali z palącego słońca i uroków Morza Alborańskiego.

W międzyczasie nasi karatecy zrobili foto show w pięknych kadrach Hiszpanii.

Dzień czwarty projektu zaczął się w szkole gdzie uczestnicy projektu uczestniczyli w lekcjach wychowania fizycznego oraz marketingu. Po obiedzie u fantastycznego szefa restauracji Braulio, udaliśmy się autokarem zwiedzać kompleks pałacowy mauretańskich kalifów Alhambra, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Po kolacji nasza grupa udała się na prawdziwe hiszpańskie lody.

Ostatni projektowy dzień zaczął się w szkole naszych Hiszpańskich partnerów, gdzie wszystkie reprezentacje tworzyły multimedialne prezentacje z pobytu w Granadzie.

Następnie projektanci odwiedzili prywatny uniwersytet w którym odbyły się warsztaty z gotowania zdrowego jedzenia.

Na uniwersytecie wszyscy zjedli wspaniały obiad, a po sjeście udali się na uroczyste zakończenie projektu w La Plateria.

Tam uczestników projektu czekał pokaz Flamenco - który był doskonały i przybliżył jeszcze bardziej kulturę Hiszpanii.

Gdy zakończył się Flamenco Show - przy pięknych widokach Alhambry zaczęła się uroczysta kolacja, a po niej każdy uczestnik projektu otrzymał Erasmusowy certyfikat.

I tak zakończyła się Hiszpańska przygoda w której uczestniczyli: p. Mateusz Łanda, p. Magda Urbańczyk, Weronika Kołodziej, Małgorzata Stackiewicz, Małgorzata Pietrzyk, Wiktoria Łobodziec, Dawid Grybel.

 

 

 

 


Data: kwiecień 2022

24 kwietnia 2022 roku w nocy grupa naszych uczniów wraz z opiekunami Panią Magdą Urbańczyk i Panem Mateuszem Łandą wyruszyli do słonecznej Hiszpanii na kolejną aktywność projektu ERASMUS+ "Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation", która odbywa się w Grenadzie.

Po długiej podróży, niedzielne popołudnie spędzili na pierwszym zwiedzaniu Grenady, a wieczorem zjedli uroczystą kolację razem ze społecznością projektową z Hiszpanii, Portugalii, Rumuni oraz Turcji.

 


Data: kwiecień 2022

 

8 kwietnia 2022 roku partnerzy projektu ERASMUS+ "Meeting of technology and cultural heritage" zaprezentowali się w strojach narodowych. W ramach poszanowania tradycji i kultywowania dziedzictwa narodowego zatańczyli tańce narodowe. Nasza grupa projektowa zatańczyła poloneza w międzynarodowym składzie.

Dziękujemy p. dyrektor Zespołu Szkół Technicznych p. Alicji Czerniawskiej za pomoc i wypożyczenie strojów.

 


Data: kwiecień 2022

Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły uczestniczą we Włoszech w projekcie ERASMUS+ "Meeting of technology and cultural heritage". Celem projektu jest poznawanie dziedzictwa kulturowego. 5 kwietnia 2022 roku grupa projektowa zwiedzała Rzym, a następnie przejechała do Lanciano, gdzie mieści się szkoła partnerska.

 


Data: marzec 2022

Ostatni dzień ciężkiej pracy w ramach projektu Coding Digital Education Games rozpoczął się dla młodzieży od projektowania gry komputerowej Math-Mare: gry nawiązującej do królowej nauk. Uczniowie podzieleni na cztery zespoły w międzynarodowym składzie aktywnie uczestniczyli w kodowaniu gry, jak również dzielili się swoim doświadczeniem z rówieśnikami z innych krajów. W tym czasie nauczyciele ze szkół partnerskich zwiedzili naszą szkołę od środka. Po umysłowym wysiłku nagrodą była wspólna uczta przy pizzy, która w szczególności smakowała gościom z Włoch. Podsumowaniem projektu była uroczystość wręczenia certyfikatów uczestnictwa przez Dyrektora szkoły p. Gabrielę Fiedler - dla wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy wzięli udział w mobilności.

Następna mobilność w której spotkają się nasi koderzy będzie we wrześniu we Włoszech. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Data: marzec 2022

Młodzież z naszej szkoły oraz szkół partnerskich uczestniczyła w warsztatach w grupach międzynarodowych. Celem zajęć było zaprojektowanie oraz implementacja edukacyjnej gry komputerowej poświęconej tematyce matematycznej. Młodzież dzieliła się swoimi doświadczeniami w kodowaniu przy użyciu środowiska Construct 3. Po warsztatach uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w zajęciach sportowych, które poprowadził sensei Mateusz Łanda. Tytułu "sensei" użyliśmy nieprzypadkowo, gdyż pierwszą częścią zajęć był pokaz karate oraz zaprezentowanie podstawowych technik walki. Następnie rozpoczęły się rozgrywki gier zespołowych: koszykówki, piłki nożnej oraz siatkówki. Zajęcia sportowe były dobrą odskocznią od wysiłku umysłowego dla wszystkich uczestników projektu. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Data: marzec 2022

 

Uczestnicy projektu Coding Digital Education Games udali się na wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną. Pierwszym punktem było zwiedzanie skansenu w Ochli. Nasi partnerzy mieli okazję podziwiać jedne z najstarszych domów i innych zabudowań wiejskich w naszym regionie. Wizyta w Ochli zakończyła się warsztatami malowania na szkle, podczas których nasi goście mogli wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi. Drugim punktem wycieczki była wizyta w centrum przyrodniczym w Zielonej Górze. Uczniowie wraz z opiekunami poprzez zabawę mogli poznać prawa fizyki. Chętnie sprawdzali swoje możliwości fizyczne i umysłowe na różnych stanowiskach doświadczalnych.

Uczestnicy projektu wybrali się również na zwiedzanie podziemnych i naziemnych fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Nasi goście byli pod wrażeniem oglądając bunkry pamiętające czasy II wojny światowej. Kolejnym punktem była wizyta i zwiedzanie zamku piastowskiego w Międzyrzeczu i muzeum. Główną atrakcją, jaka spotkała naszych gości był pokaz średniowiecznych zbroi rycerskich, wykład tematyczny oraz prawdziwa walka na miecze w pełnym rycerskim uzbrojeniu. Ostatnim punktem wycieczki był pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie. Nasi partnerzy podziwiali monumentalną budowlę i robili pamiątkowe zdjęcia.

Uśmiech na twarzach naszych gości świadczył najlepiej o tym, że wycieczka się udała. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Data: marzec 2022

W ramach projektu Erasmus+ pod nazwą Coding Digital Education Games 21 marca 2022 roku przyjechali do naszej szkoły goście ze szkół partnerskich z Portugalii, Turcji i Włoch. Projekt ten ma na celu rozwijanie umiejętności kodowania gier komputerowych. Po uroczystym powitaniu uczniowie wraz z opiekunami przedstawili prezentacje o swoich szkołach, miastach i krajach, a także pokazali swój dotychczasowy dorobek naukowy. Nasi goście będą uczestniczyć w zajęciach projektowych do piątku 25 marca. Po zajęciach warsztatowych nasi goście zwiedzili centrum Lubska: ratusz, Basztę Pachołków oraz Kościół Mariacki, gdzie mieli możliwość wysłuchania krótkiego koncertu organowego.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Data: marzec 2022

W dniach 14-15.03.2022 odbyły się warsztaty z obsługi programu CONSTRUCT. Jest to środowisko w którym uczniowie będą tworzyć gry komputerowe w ramach projektu ERASMUS+ "CODING DIGITAL EDUCATION GAMES". Koordynatorami projektu są: p. Maciej Witczak i p. Radosław Ugrynowicz.

W następnym tygodniu w naszej szkole odbędzie się spotkanie z partnerami z projektu z następujących krajów: Turcja, Portugalia i Włochy.

 


Data: marzec 2022

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli wirtualny udział w mobilności w ramach projektu ERASMUS+ "HEALTHY EATING and Active Living Taught at Habitation"

 


Data: styczeń 2022

 

Nauczyciele z naszej szkoły (Panie Ewa Kokot, Anna Hekkert i Justyna Mierzwiak) przebywają w zaśnieżonym i mroźnym Stambule w Turcji na ostatniej już mobilności z projektu ERASMUS+ “Innovative and Effective Approaches in Inclusive Education". Wraz z partnerami z Turcji, Macedonii i Rumunii opracowaliśmy przewodnik dotyczący specjalnych potrzeb uczniów. Odbyły się warsztaty dotyczące metod pracy z uczniami o specjalnych potrzebach.

 


Data: styczeń 2022

Dobiegła końca pierwsza mobilność z projektu ERASMUS+ "LITERACY IS THE KEY OF BOTH 2020 AND BEYOND". Uczestnicy projektu opracowali przewodnik zawierający zagadnienia z zakresu egzaminów PISA. Wszyscy uczestnicy mobilności otrzymali certyfikaty udziału w projekcie. Do zobaczenia w Serbii na kolejnym spotkaniu projektowym. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Data: styczeń 2022

Partnerzy z projektu ERASMUS+ zwiedzili atrakcje naszego regionu:

- Międzyrzecki Rejon Umocniony

- Muzeum Etnograficzne w Ochli

- Centrum Przyrodnicze i Centrum Nauki Keplera

- Wojewódzką Bibliotekę Publiczną

- Wojewódzką i Miejską Bibliotekę im. C Norwida

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Data: styczeń 2022

 

Od 10 stycznia 2022 roku gościmy w naszej szkole partnerów z kolejnego projektu ERASMUS+ "Literacy is the key of both 2020 and beyond". Kraje partnerskie to: Włochy, Turcja, Serbia i Malta. Jest to projekt podczas, którego nauczyciele wymieniają doświadczania związane z polepszeniem jakości kształcenia.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Data: grudzień 2021

Nauczyciele i uczniowie tworzący grupę projektową Erasmus+ składają wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Aby zobaczyć film [kliknij TUTAJ]

 


Data: grudzień 2021

W świątecznym nastroju spotkaliśmy się wirtualnie z naszymi partnerami z projektu Erasmus+ "Meeting of Technology and Cultural Heritage", prezentowaliśmy nasze tradycje bożonarodzeniowe oraz złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Data: grudzień 2021

Przedstawiamy relację z przebiegu mobilności w Portugalii w ramach projektu "Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation".

Grupa projektowa poznała kulisy organizacji karnawału, zwiedziła miasto udekorowane już świątecznie, zapoznała się z historią i produkcją tradycyjnych płytek wraz z możliwością ich malowania. Atrakcja była również prezentacja o diecie śródziemnomorskiej wraz z degustacją oliwy. Kolejną ciekawą rzeczą było zwiedzanie fabryki w której wyrabia się beczki. Całość pobytu przeplatana jest aktywnościami sportowymi z przyjaciółmi z krajów partnerskich.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Data: grudzień 2021

Grupa naszych uczniów i nauczycieli przebywa w ESPINHO w Portugalii w ramach mobilności C2 z projektu ERASMUS+ "Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation". Między innymi 13 grudni 2021 roku odbyły się prezentacje szkół partnerskich i zabawy integracyjne.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Przedstawienie "Opowieść wigilijna" w międzynarodowej obsadzie powstało w ZSOiE w Lubsku w ramach projektu Erasmus+ "Meeting of Technology and Cultural Heritage", kraje partnerskie: Turcja, Włochy, Chorwacja, Grecja, Polska - mobilność C1.

Aby zobaczyć film [kliknij TUTAJ]

 


Zakończyła się mobilność naszych nauczycieli z projektu ERASMUS+ “Innovative and Effective Approaches in Inclusive Education", nauczyciele otrzymali certyfikaty uczestnictwa w międzynarodowym projekcie.

Pan Maciej Witczak wygłosił wykład nt "Inclusive Education and Effective Classroom Management" - Gratulujemy!!!

 


Nauczyciele z naszej szkoły: p. Maciej Witczak, p. Radosław Ugrynowicz i p. Wojciech Szymczak uczestniczą w wymianie międzynarodowej, która odbywa się w Rumunii w ramach projektu ERASMUS+ Innovative and Effective Approaches in Inclusive Education” 

 


W naszej szkole gościmy partnerów z kolejnego projektu ERASMUS+ "INNOVATIVE and EFFECTIVE APPROACHES in INCLUSIVE EDUCATION". Wraz z nauczycielami z krajów partnerskich (Turcja, Macedonia, i Rumunia) wymieniamy doświadczenia nt. systemów edukacji i największą uwagę skupiamy na specjalnych potrzebach uczniów.

Po wykładach uczestnicy projektu zapoznali się z bazą dydaktyczną w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubsku. Nauczyciele ze szkół partnerskich obejrzeli nowoczesne sale terapeutyczne. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Warsztaty nt. wykorzystania nowoczesnych technologii w nauczaniu matematyki i języka angielskiego. Nauczyciele z krajów partnerskich (Turcja, Hiszpania, Włochy, Serbia i Polska) wymieniali swoje doświadczenia w temacie Web 2 Tools.

 


Wizyta w Belgradzie w ramach projektu Erasmus+ "A hundred percentage Digital Education Zone". Grupa nauczycieli z naszej szkoły poznaje nowoczesne technologie w nauczaniu.

 


 

Na zakończenie projektu wszyscy bawili się na pożegnalnej dyskotece, w czasie której przygotowano dla nas słodki poczęstunek. Uczestnicy projektu tańczyli również tańce narodowe i nie tylko, nie obyło się bez łez na pożegnanie. Do zobaczenia w grudniu w Portugalii. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


 

W dniu 7 października 2021 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Erasmus+ "Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation" oraz wręczenie uczestnikom projektu Certyfikatów – dokumentów potwierdzających wiedzę i umiejętności nabyte podczas zajęć warsztatowych realizowanych w ramach w/w projektu. Młodzież przygotowała film i prezentacje, w których podzieliła się namiastką tego czego doświadczyła podczas pobytu w Polsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Zakończyło się spotkanie koordynatorów w Turcji, nasi nauczyciele będą teraz prowadzić zajęcia projektowe przy użyciu nowego narzędzia programistycznego CONSTRUCT 3


Prezentujemy fotorelację z warsztatów tanecznych i rozgrywek w siatkówkę w ramach projektu ERASMUS+ "Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation"

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


W międzynarodowych grupach uczniowie tworzyli plakaty nt. zdrowego odżywiania, następnie odbyły się warsztaty praktyczne. Było smacznie i zdrowo.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Prezentujemy fotorelację z drugiego dnia projektu Erasmus+ "Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation", który realizowany jest w naszej szkole. Jak widać uczestnicy pękają energią bo zdrowie ma znaczenie!

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Nasi nauczyciele Pan Maciej Witczak i Pan Radosław Ugrynowicz uczestniczą w spotkaniu koordynatorów naszego kolejnego projektu Erasmus+. Spotkanie koordynatorów odbywa się w tureckim Denizli. Wyżej wymieniony. projekt jest projektem gamingowym. Będziemy w nim tworzyć aplikacje w CONSTRUCT 3. Koordynatorem szkolnym projektu jest Pan Maciej Witczak.


W poniedziałek 4 października 2021 roku powitaliśmy w naszej szkole przedstawicieli krajów partnerskich - nauczycieli i uczniów z Turcji, Portugalii, Rumunii i Hiszpanii. Goście mieli okazję poznać bazę szkoły oraz wziąć udział w zajęciach lekcyjnych. Wizyta zagranicznych gości odbywa się w ramach projektu Erasmus+ "Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation", którego jesteśmy koordynatorem.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


W dniu 24 września 2021 roku spotkaliśmy się z uczestnikami projektu Erasmus+ "Meeting of Technology and Cultural Heritage", aby podsumować tygodniowe działania projektowe. Poświadczeniem nabytych umiejętności były Certyfikaty, które zostały wręczone uroczyście przez Panią Dyrektor Gabrielę Fiedler oraz koordynatorki projektu Panie Ewę Kokot i Annę Hekkert uczestnikom projektu. Młodzież przygotowała film i prezentacje, w których podzieliła się namiastką tego czego doświadczyła podczas pobytu w Polsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


22 września 2021 roku odbyła się wycieczka integracyjna dla uczniów z zagranicy, którzy przyjechali do ZSOiE w Lubsku w ramach programu Erasmus + "Meeting of Technology and Cultural Heritage". W wycieczce wzięli udział uczniowie z Turcji, Chorwacji, Grecji i Włoch. Miejsca, które zwiedzili to m.in. Świebodzin oraz skansen w Ochli.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


21 września 2021 roku uczniowie z Turcji, Chorwacji, Grecji i Włoch oraz Polski przedstawili ,,żywe obrazy” prezentując najbardziej znane dzieła malarskie swoich krajów. Wystawa żywych obrazów odbyła się w ramach projektu Erasmus+ "Meeting of Technology and Cultural Heritage".

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 

Zdjęcia: Bartosz Łapa

Przygotowanie i pomysły: Justyna Mierzwiak, Joanna Drewniak - Basznica, Ewa Zienkiewicz - Franczak.

Koordynatorzy projektu: Ewa Kokot, Anna Hekkert

 


22 września 2021 roku w ramach projektu Erasmus+ Społeczna i edukacyjna wartość europejskiego dziedzictwa kulturowego. Poznanie wielokulturowości krajów partnerskich nauczyciele szkół z Grecji, Chorwacji, Włoch i Turcji spotkali się w Starostwie Powiatowym z Wicestarostą – Małgorzatą Issel oraz naczelnikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia - Bartłomiejem Kubiakiem. Koordynatorami oraz pomysłodawcami projektu są nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku.

Celem projektu w, którym uczestniczą między innymi uczniowie pięciu krajów jest poznanie wielokulturowości krajów partnerskich. W czasie spotkania opiekunowie opowiadali o funkcjonowaniu szkół w czasie pandemii. Rozmawiano także o kulturze, zwyczajach, upodobaniach kulinarnych, sposobach spędzania wolnego czasu w Grecji, Chorwacji, Włoch oraz Turcji. Nauczyciele zgodzili się z stwierdzeniem, że najważniejsze jest budowanie w młodych ludziach otwartości na inne kultury, ludzi i ich zwyczajów. Współczesny świat potrzebuje wymiany doświadczeń, uczenia szacunku do innych z zachowaniem własnych tradycji, historii i kultury. 

Tekst oraz zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.powiatzary.pl

  


 

We wtorek 21 września 2021 roku przyszedł moment na lepsze, wzajemnie poznanie się i zacieśnianie więzi wśród uczestników projektu Erasmus+. Każda grupa prezentowała swoją miejscowości i szkołę. Potem odbyły się warsztaty teatralne i zwiedzanie Lubska. Zagraniczni goście zwiedzieli między innymi Basztę Pachołków Miejskich, Ratusz oraz w kościół p.w. NNMP. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


 

W poniedziałek 20 września 2021 roku powitaliśmy w naszej szkole przedstawicieli krajów partnerskich - nauczycieli i uczniów z Turcji, Chorwacji, Grecji i Włoch. Goście mieli okazję poznać bazę szkoły oraz wziąć udział w zajęciach lekcyjnych. Wizyta zagranicznych gości odbywa się w ramach projektu Erasmus+ "Meeting Technology and Cultural Heritage", którego jesteśmy koordynatorem. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


 

W Macedonii trwa właśnie międzynarodowe spotkanie nauczycieli ze szkół z Turcjii, Rumunii, Macedonii i Polski w ramach projektu Erasmus+ "Innovative and Effective Approaches in Inclusive Education".

 


 

W dniach 30 czerwca – 6 lipca 2021 roku grupa nauczycieli z naszej szkoły przebywa na spotkaniu koordynatorów z projektu ERASMUS+ - "DIGITAL EDUCATION ZONE". Spotkanie koordynatorów odbyło się w tureckim mieście IZMIR. Od września będziemy wdrażać nowe technologie i social media w nauczaniu.

 


W ostatnim dniu mobilności w Izmirze (05.07.2021) rozmawialiśmy o wpływie projektów Erasmus na europejskie szkoły oraz o tym, jak bardzo poprawiliśmy nauczanie poprzez projekty i podnosiliśmy jakość pracy szkoły.  Jedną z największych rzeczy, jakie się wydarzyły, jest poprawianie motywacji uczniów poprzez zaangażowanie się w projekty.

 


  

Wszyscy uczestnicy projektu w pierwszym dniu prezentowali swoją szkołę i kraj korzystając z filmu naszego ucznia Jakuba Solarczyka.

Uczniowie, podzieleni są na sześć grup, pracowali przez 3 dni nad tematem związanym z głównymi katolickimi świętami, miejscami katolickich świątyń, strukturą tych świątyń, ważnymi ludźmi, wartościami moralnymi, rolą kapłanów pokazując innym krajom naszą religię. Każdy kraj przedstawiał inną religię. Uczniowie tworzyli prezentację multimedialną w PowerPoint, uczestniczyli w warsztatach: Photopea (https://www.photopea.com/), i Canva (https://www.canva.com/en_gb/).

Każdy uczeń prezentował temat w swojej międzynarodowej i międzykulturowej grupie.

Po warsztatach każda grupa stworzyła ulotkę (za pomocą Canva) na odpowiedni temat oraz stworzyli Kahoot podając tematyczne pytania. Wspólna praca uczniów naszej szkoły pozwoliła im poznać nowe programy, zaprzyjaźnić się i przeżyć niezapomniane chwile.

Koordynatorkami szkolnymi projektu są Panie: Ewa Kokot i Anna Hekkert.

Zachęcamy do dołączenia do naszej kreatywnej, momentami szalonej i bardzo ambitnej grupy projektowej.

 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


 

Mimo trudności związanych z pandemią uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku prężnie działają przy 7 projektach Erasmus+. Odbywamy działania zdalnie.

Dziękujemy wszystkim uczniom: Kalina Podgórska, Wiktoria Błaszków, Marcin Adoliński, Oliwia Krzywiecka, Katarzyna Szymaniec, Martyna Kurant, Weronika Kołodziej, Karolina Pożoga, Klaudia Szczerbata oraz nauczycielom: Ewa Kokot, Anna Hekkert, Justyna Mierzwiak, Joanna Drewniak za aktywne realizowanie działań projektowych.

W ramach projektu "Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation" poznawaliśmy narodowe potrawy krajów partnerskich: Turcji, Portugalii, Hiszpanii i Rumunii.


 

Udział w projektach gwarantuje naukę i dobrą zabawę w krajach partnerskich. Lubisz podróżować? Z nami spełnisz to marzenie, przeżyjesz niesamowitą przygodę i podszkolisz język angielski. Na chwilę obecną działamy zdalnie i nie możemy doczekać się na realizację wyjazdów na wymiany międzynarodowe. W ciągu najbliższych 3 lat mamy odbyć 20 takich tygodniowych wyjazdów. Zapraszamy do współpracy. Koordynatorzy szkolni: Ewa Kokot i Anna Hekkert.

Jako wspomnienie prezentujemy zdjęcia z już odbytych wyjazdów. Właśnie na nich nawiązaliśmy nasze międzynarodowe przyjaźnie.

PS. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do portalu youtube.

 


Przedstawiamy filmik instruktażowy zumby wykonany przez p. Lidię Czyż w ramach projektu - "HEALTHY EATING AND ACTIVE LIVING TAUGHT AT HABITATION" - ERASMUS+

Zapraszamy do polubienia i oczywiście do ćwiczenia zumby, którą zatańczymy gdy w końcu spotkamy się z naszymi partnerami z projektu. Aby zobaczyć film kliknij ->TUTAJ<-

 


 

Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation - to projekt w którym od jesieni planujemy działania, odbyło się kolejne spotkanie z partnerami.

 


 

Coding Digital Educational Games - to kolejny projekt ERASMUS+ realizowany w naszej szkole. Jest to projekt informatyczny. Już niedługo zdradzimy więcej szczegółów. Na chwilę obecną odbywamy spotkania z partnerami online i planujemy nasze działania.

 


 

Pomimo zajęć zdalnych nie próżnujemy i prowadzimy działania przez internet w naszych projektach ERASMUS+. Odbyło się kolejne już spotkanie z partnerami z projektu "Meeting of Technology and Cultural Heritage "

 


 

 

 

 

W roku szkolnym 2018/2019 Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku realizuje projekt ERASMUS+ (2018-2020). Nasi partnerzy to: Włochy, Portugalia, Rumunia i Turcja. Projekt nosi nazwę "Digital Tools for Smart schools" (Narzędzia cyfrowe dla inteligentnych szkół). Podczas wymiany międzynarodowej uczniowie i nauczyciele z pięciu krajów będą poznawać swoją kulturę i nowe narzędzia cyfrowe które można wykorzystać w szkole. Koordynatorem projektu jest p. Ewa Kokot.

Więcej o projekcie dowiesz się na stronie: http://digitaltools4smartschools.cba.pl/index.php

 


 

6 października 2019 roku grupa uczniów i nauczycieli wyruszyła w podróż do Rumunii. Uczniowie z naszej szkoły wraz z przyjaciółmi z krajów partnerskich (Włochy, Turcja, Portugalia, Rumunia) będą przez tydzień uczyć się zastosowania narzędzi informatycznych na zajęciach z literatury. Nasi uczniowie przed wyjazdem czytali książki nagrodzone nagrodą Nobla na podstawie których będą wykonywać zadania projektowe w aplikacjach internetowych. Wszystkie zajęcia odbędą się w ramach projektu Erasmus+ "Digital Tools for Smart Schools"Koordynatorem projektu jest pani Ewa Kokot.

 7 października 2019 roku rozpoczęliśmy wizytę w rumuńskiej szkole. Przywitano nas tradycyjnie i dla nas swojsko - chlebem i solą. Szkoła mieści się w zamku, ma piękny wystrój. Każdy kraj dokonał prezentacji swojej szkoły i miasta. Popołudniu odbyło się tzw. treasure hunt podczas którego mogliśmy zwiedzić miasto.

8 października 2019 roku odbyły się zajęcia w grupach międzynarodowych. Uczniowie wykonywali prezentacje nt. przeczytanych książek w programie Prezi. Popołudniu uczniowie zwiedzili dom słynnego rumuńskiego rzeźbiarza Constantina Brancusi oraz zobaczyli klasztor ortodoksyjny z 1310 roku znajdujący się w górach.

9 października 2019 roku uczniowie szkolili się z zastosowania nowych narzędzi informatycznych - Animato i Biteable. Popołudniu prawdziwą niespodzianką były warsztaty artystyczne które przysporzyły dużo radości.

 

10 października 2019 roku nasi uczniowie udali się na wycieczkę do miasta z XII wieku, które po I wojnie światowej zostało włączone do Rumunii. Uczestnicy zwiedzili zabytkową katedrę i most kłamstw z którym wiąże się bardzo ciekawa legenda.

11 października 2019 roku uczniowie prezentowali efekty swojej tygodniowej pracy. Na zakończenie dnia odbyła się pożegnalna kolacja i wręczenie certyfikatów uczestnictwa.

 


 

20 maja 2019 roku rozpoczęła się w naszej szkole wizyta partnerów z projektu Erasmus+ "Digital tools for smart schools". Gościmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z Włoch, Rumunii, Portugalii i Turcji. Celem naszego projektu jest wdrażanie nowoczesnych technologii w nauczaniu. W naszej szkole robimy to na matematyce, używając do tego programów Prezi i Quizizz.

Wszelkie działania projektowe odbywają się w języku angielskim, przez co nasi uczniowie doskonalą ten język. Zajęcia projektowe rozpoczęliśmy od zapoznania uczestników i pokazaliśmy im swoje miasto. Byliśmy z wizytą u burmistrza, zaprowadziliśmy ich do zabytkowego kościoła oraz wspięliśmy się na Basztę Pachołków aby w deszczu podziwiać panoramę miasta.

 

22 maja 2019 roku zajęcia projektowe polegały na opracowaniu przez grupy uczniów tematów matematycznych w poznanych juz w projekcie programach (Powtoon i Kahoot).

Po prezentacjach i quizach matematycznych była aktywność sportowa (zumba, podchody i ścianka wspinaczkowa). Całość dnia uświetnił koncert zespołu Belfry.

 

Erasmus+. Zmienia życie. Otwiera umysły.

24 maja 2019 roku zacieśniając nasze przyjaźnie pokazaliśmy naszym gościom okolicę.

 

25 maja 2019 roku dokonaliśmy podsumowania tygodniowych działań projektowych. Grupa projektowa udała się na lekcje do klas i pokazała zastosowanie Quizizz w matematyce. Następnie każda grupa international wykonała prezentację w Prezi z tygodniowego pobytu w Polsce. Na koniec dnia na uroczystej kolacji zostały wręczone certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

 


17 marca 2019 roku grupa uczniów i nauczycieli wyruszyła w podróż na lotnisko do Berlina. Stamtąd do Włoch do Mediolanu. Celem podróży będzie włoskie miasto Cremona. Uczniowie z naszej szkoły wraz z przyjaciółmi z krajów partnerskich (Włochy, Turcja, Portugalia, Rumunia) będą doskonalić przez tydzień naukę języka angielskiego przy użyciu nowoczesnych technologii. Wszystkie zajęcia odbędą się w ramach projektu Erasmus+ "Digital Tools for Smart Schools". 

 

17 marca 2019 roku po przylocie mogliśmy spróbować włoską oryginalną pizzę.

18 marca 2019 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu zapoznawczym uczestników projektu. Spotkanie odbyło się w szkole agroturystycznej gospodarzy mobilności. Mieliśmy okazję zaprezentować nasz kraj, miasto i szkołę. Wysłuchaliśmy prezentacji pozostałych uczniów naszych krajów partnerskich.

 

Uczniowie zostali podzieleni na grupy międzynarodowe w których od jutra będą pracować. Mieliśmy okazję zwiedzić szkołę oraz wysłuchać jej historii. Gospodarze oprowadzili nas po swoim mieście Cremona. Widzieliśmy wiele zabytków między innymi Teatr Ponchielli oraz wysłuchaliśmy mistrza, który ręcznie wykonuje skrzypce. Jest to tradycja Cremony.

19 marca 2019 roku minął nam bardzo intensywnie. Uczyliśmy się obsługi programu do tworzenia quizów Kahoot oraz pracowaliśmy w programie do tworzenia prezentacji Powtoon. Zwiedzaliśmy ratusz, gdzie przywitała nas pani wiceprezydent oraz przewodnicząca rady miasta.

20 marca 2019 roku byliśmy w szkolnej fabryce sera, mieliśmy okazje samodzielnie wykonać najprawdziwszy włoski ser. Niestety niejadalny, ponieważ żeby tak szybko powstał trzeba było dać dużo składnika, którego w takiej ilości nie można zjeść.

21 marca 2019 roku zwiedzając Mantova’e wykonywaliśmy różne zadania. Trzeba było odnaleźć dany obiekt i np. zliczyć ile ma balkonów. Wiosnę przywitaliśmy nad pięknym jeziorkiem.

Wszystko co dobre szybko się kończy. 23 marca wracamy do domu. Nasza włoska przygoda dobiega końca. Pozostaną wspomnienia i nowe umiejętności.

W ostatnim dniu również nie brakowało wrażeń. Prezentowaliśmy nasz kraj, miasto i szkołę przed społecznością szkolną. Prezentacja w języku angielskim nie była wcale taka łatwa. Pracowaliśmy nad prezentacją w Powtoon podsumowującą nasz pobyt w pięknych, słonecznych Włoszech. Cremona słynie z legendarnej produkcji skrzypiec, zatem zaproszono nas do muzeum skrzypiec. Poznaliśmy ich historię.

Bardzo dziękujemy organizatorom za wspaniałą pożegnalną kolację, na której zostały przedstawione efekty naszej tygodniowej pracy.