Osiągnięcia artystyczne

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 

12 marca 2018 roku w Lubskim Domu Kultury odbyły się eliminacje miejskie 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. O laury i kwalifikacje do kolejnego etapu walczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Lubska. Miło nam donieść, że troje naszych uczniów uzyskało kwalifikacje do etapu powiatowego.

W kategorii Turniej Recytatorski oraz Turniej Jednego Aktora kwalifikacje uzyskała: Aleksandra Szklarska. Z kolei w Turnieju Wywiedzione ze słowa Lubsko reprezentować będą podczas etapu powiatowego konkursu – Maksymilian Byczkowski oraz Olimpia Szczepanowska. Eliminacje powiatowe odbędą się 24 marca o godzinie 11:00 w Żarskim Domu Kultury "LUNA". Do udziału w eliminacjach miejskich uczniów przygotowywała polonistka – Pani mgr Katarzyna Kuźmiak 

* * *

24 marca 2018 roku w Żarskim Domu Kultury "Luna" odbyły się eliminacje powiatowe do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły: Maksymilian Byczkowski z klasy IIIn oraz Aleksandra Szklarska z klasy IIId. Opiekunem uczniów jest p. Katarzyna Kuźmiak.

 


ROK SZKOLNY 2016/2017

XIV Konkurs Recytatorski ,,Las w prozie i w poezji"

9 grudnia 2016 roku w Lubskim Domu Kultury odbył się finał 14 już edycji konkursu recytatorskiego ,,Las w prozie i w poezji”. W kategorii szkół gimnazjalnych i średnich zwyciężył Przemysław Leśniowski z klasy 1i, a wyróżnienie w tej samej kategorii zdobyła Olimpia Szczepanowska z klasy 2n.

 

62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

7 marca 2017 roku w kawiarni LDK odbył się 62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Jury w składzie: Teresa Załużna, Cecylia Tęciorowska i Teresa Bałdyga do konkursu powiatowego zakwalifikowały: Aleksandrę Szklarską, Karolinę Tomiczek, Olimpię Szczepanowską oraz Maksymiliana Byczkowskiego. Eliminacje powiatowe odbędą się 25 marca o godz. 11.00 w sali widowiskowej Luna ŻDK. Do udziału w eliminacjach miejskich uczniów przygotowywała polonistka – Pani mgr Katarzyna Kuźmiak.

* * *

26 marca 2017 roku odbył się przegląd powiatowy do 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem eliminacji jest Żarski Dom Kultury "LUNA". Maksymilian Byczkowski został Laureatem konkursu i wystąpi w eliminacjach wojewódzkich, natomiast Olimpia Szczepanowska i Aleksandra Szklarska otrzymały wyróżnienia. Opiekunem uczniów jest Pani mgr Katarzyna Kuźmiak.

 


 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

IX Powiatowy Konkurs Poezji Kresowej ,,Ocalić od zapomnienia"

W dniu 31 maja 2016 roku w Bibliotece Publicznej w Lubsku odbył się IX Powiatowy Młodzieżowy Konkurs Poezji Kresowej pod hasłem: „Ocalić od zapomnienia”. Konkurs jest imprezą cykliczną i skierowany był do uczniów wszystkich typów szkół. Z radością przyjęliśmy informację, iż laureatką tegorocznego konkursu została uczennica naszej szkoły. Aleksandra Szklarska  z klasy I d zajęła III miejsce! Gratulujmy!

 

61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

7 marca 2016 roku w Lubskim Domu Kultury odbyły się eliminacje miejskie 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. O laury i kwalifikacje do kolejnego etapu walczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Lubska. Miło nam donieść, że troje naszych uczniów uzyskało kwalifikacje do etapu powiatowego.

 

W kategorii Turniej Recytatorski kwalifikacje uzyskały: Justyna Nowakowska i Aleksandra Szklarska, natomiast w kategorii Teatr Jednego Aktora: Olimpia Szczepanowska. Eliminacje powiatowe odbędą się 19 marca o godzinie 11:00 w Żarskim Domu Kultury "LUNA". Do udziału w eliminacjach miejskich uczniów przygotowywała polonistka – Pani mgr Katarzyna Kuźmiak.