Nasza uczennica przewodniczącą Młodzieżowej Rady Powiatu

 

8 grudnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Pożoga, Przemysław Nowak i Julia Mytyś, którzy zwyciężyli w wyborach szkolnych. Celem spotkania Rady był wybór zarządu.

Zanim jednak to się wydarzyło musiało nastąpić zaprzysiężenie, a następnie wręczenie powołań. Po oficjalnym wstąpieniu młodzieży do Rady,  wybrała ona swoich przedstawicieli. Miło nam poinformować, że przewodniczącą Rady została nasza uczennica Karolina Pożoga z klasy 3b. Wspierać ją będzie Przemysław Nowak z klasy 2a, który został sekretarzem. Z kolei Julia Mytyś z klasy 2a została młodzieżową radną.

Gratulujmy i życzymy owocnej pracy oraz mnóstwo inspirujących pomysłów. Mamy również nadzieję, że członkostwo w Młodzieżowej Radzie Powiatu jest tylko początkiem w politycznej karierze młodzieży naszego powiatu…

Zdjęcia pochodzą ze strony: powiatzary.pl