II Powiatowa Gala Nauki, Techniki, Kultury i Sportu

 

W trakcie Gali najlepszym uczniom z Powiatu Żarskiego wręczone zostały stypendia Rady Powiatu Żarskiego w dziedzinach: nauki, nauki zawodu, kultury oraz sportu, a także Nagrody Starosty. Z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku stypendia otrzymali:

w dziedzinie nauki: Sylwia Musidlak, Petros Palamiotis.

w dziedzinie nauki zawodu: Przemysław Dragańczuk, Marcel Woźnica.

Natomiast Nagrodę Starosty otrzymała Katarzyna Szturomska.

 

 

Drugą część Gali Nauki, Techniki, Kultury i Sportu stanowiło Podsumowanie Powiatowej Olimpiady Młodzieży 2016/2017 w sporcie. Poznaliśmy zwycięzców w klasyfikacjach gmin, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz nazwiska wyróżniających się młodych sportowców ze wszystkich gmin Powiatu Żarskiego.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych w sporcie Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku zdobył czwarte miejsce. Najlepszymi sportowcami w naszej szkole zostali: Justyna Siwik i Tymoteusz Dynowski. Nagrodę Starosty Żarskiego za szczególne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktyczno-wychowawczej i działalności pozaszkolnej otrzymała Katarzyna Nowicka – nauczyciel wychowania fizycznego w ZSOiE w Lubsku. 

 

 

Nasza szkoła otrzymała także z rąk starosty żarskiego Pana Janusza Dudojcia nowe stroje sportowe. Galę uświetnił występ muzyczny uczennicy ZSOiE Katarzyny Szturomskiej. 

 

foto: http://www.powiatzary.pl/