ZSOiE na Jarmarku Powiatu Żarskiego

W trakcie jarmarku młodzież ZSOiE pod opieką nauczycieli prezentowała swoje umiejętności, promując przy tym atrakcyjność zawodów w których się uczy. Wśród szkolnych atrakcji znalazły się między innymi pokaz szkolnej telewizji internetowej ZSOiE TV oraz składania komputera przygotowane przez uczniów Technikum Informatycznego.

Odwiedzający nasze stoisko mogli w tym dniu skorzystać z pomiaru ciśnienia, wagi i wzrostu, a przy okazji poznać swoje BMI (wskaźnik masy ciała). Badania te wykonywali uczniowie ZSOiE kształcący się w klasie biologicznej.

Dużą popularnością cieszyło się stoisko zaaranżowane na mini salonik kosmetyczny, gdzie uczennice ZSOiE prezentowały swoje umiejętności w przygotowaniu makijażu.

Wielkim zainteresowaniem i popytem wśród kupujących i odwiedzających nasze stoisko cieszyły się wszelkie ozdoby i kolczyki, które specjalnie na tą okazję przygotowali uczniowie Technikum Ekonomicznego działający w ramach szkolnej firmy ,,Cud Miód”.

Dodatkowo na scenie głównej wystąpiła szkolna grupa taneczna z pokazem zumby. W trakcie pikniku można było także zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Naszym stoiskiem zainteresowała się między innymi Joanna Brodzik – aktorka i patron honorowy 25 Festiwalu Prezentacji Wokalnych Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski, starosta Powiatu Żarskiego – Janusz Dudojć oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Żarskiego - Helena Sagasz.

Warto zauważyć, że propozycje szkoły bardzo wzbogaciły i uatrakcyjniły ten dzień. Młodzież z wielkim zaangażowaniem prezentowała swoje umiejętności i zdobywała nowe doświadczenia interpersonalne w nowych dla siebie sytuacjach. Po raz kolejny Szkoła udowodnia, że jest otwarta na działania innowacyjne i nowoczesne, które mają na celu dostosowanie się jednostki do potrzeb rynku i wyzwań współczesności.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]