Sukces uczniów ZSOiE w konkursie Młodzież w Lasach Europy

 

24 maja 2017 roku w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie odbył się Finał Krajowy VII Edycji Międzynarodowego Konkursu „Młodzież w Lasach Europy”. W finale wzięło udział 21 najlepszych zespołów wyłonionych w eliminacjach na terenie całego kraju. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku reprezentowała drużyna w składzie: Łukasz Chojecki, Ilona Mutke oraz Natalia Dera jako jedyna z województwa lubuskiego. Drużyna naszej szkoły po zaciętej rywalizacji znalazła się w pierwszej dziesiątce w Polsce, pokonując szkoły dwujęzyczne i technika leśne. Test nie należał do łatwych i zgodnie z formułą konkursu był w języku angielskim. Przy tej okazji młodzież naszej szkoły miała możliwość poznania Warszawy. Odwiedzili wiele ciekawych miejsc, a było to możliwe dzięki dofinasowaniu wyjazdu przez Nadleśnictwo Lubsko za co serdecznie dziękujemy Panu Nadleśniczemu Bogdanowi Olejniczakowi. Warto przypomnieć, że to już piąty udział w finale zespołów z ZSOiE w Lubsku, co jest niewątpliwie ogromnym sukcesem. Uczniami opiekowała się mgr Gabriela Fiedler. Gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!!!