Piotr Palamiotis finalistą Mikroprofesora!

Piotr Palamiotis z klasy 1i został finalistą tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu informatycznego ,,Mikroprofesor”. Najlepsza dziesiątka finalistów konkursu została wyłoniona z pośród 683 uczniów z całej Polski.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie składającym się z czterech testów wiedzy należało odpowiedzieć na pytania z zakresu informatyki, multimediów i poligrafii oraz wiedzy związanej z pozyskiwaniem źródeł energii i jej wykorzystania w Europie. Zadaniem w drugim etapie było przygotowanie filmu na jeden z zaproponowanych tematów:

Ogniwa fotowoltaiczne – domowa elektrownia

Alternatywne źródła energii, czyli czym zastąpić węgiel

Elektrownia wiatrowa – stara, nowa technologia XXI wieku.

Uroczyste zakończenie Konkursu wraz z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród odbędzie się 27 maja 2017 roku Laboratorium Innowacyjnych Technologii Elektroenergetycznych i Integracji Odnawialnych Źródeł Energii LINTE^2 Politechniki Gdańskiej w Gdańsku. Opiekunem ucznia jest Pan mgr inż. Artur Rokicki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w finale!