Uczniowie grają w szachy

25 listopada 2016 roku rozegrana została druga runda Grand Prix Szkół Lubska w szachach. W tej rundzie zagrało łącznie 102 zawodników i zawodniczek ze szkół z Lubska, Jasienia i Górzyna. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund tempem 15 minut na zawodnika. W grupie szkół gimnazjalnych i średnich drugie miejsce zajął Marcin Hermansdorfer, natomiast na trzecim miejscu znalazł się Hubert Majchrowski (obaj z klasy 3i). Poza Marcinem i Hubertem w zawodach naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Kielczyk, Kacper Różnicki, Mateusz Mikos, Jakub Dawid, Szymon Musidlak, Dominik Nikrewicz, Mateusz Krawczak, Amadeusz Cimek, Mateusz Grabowy, Nikodem Maludy, Michał Sienkiewicz, Piotr Palamiotis, Damian Słoniowski, Fabian Szczepański, Natalia Polak, Piotr Wożnica, Dominik Krzyżanowski, Norbert Simiński, Piotr Tułacz, Karol Kaniowski, Szymon Drobniak, Jakub Stochmiał, Łukasz Łempecki, Przemysław Leśniowski. Opiekunem grupy jest pani pedagog Danuta Kulczyk. W klasyfikacji drużynowej po dwóch turniejach nasza szkoła zajmuje I miejsce.