Emilia Rutkowska stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

Miło jest nam zawiadomić, że uczennica naszej szkoły Emilia Rutkowska została przyjęta do grona uczestników programu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w roku szkolnym 2016/2017.

Program Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci skupia wybitnie uzdolnione osoby z całej Polski – między innymi młodych naukowców, muzyków, poetów, pisarzy, plastyków. Uczniowie zakwalifikowani do programu mają szansę uczestniczyć przez cały rok w bezpłatnych warsztatach badawczych, obozach naukowych, seminariach humanistycznych, wystawach, projektach wielodyscyplinarnych, koncertach i spotkaniach ze specjalistami w różnych dziedzinach. W roku szkolnym 2016/2017 przyjęto do programu 550 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ze wszystkich województw. Wielkim sukcesem jest fakt, że w gronie uczestników programu KFnrD znalazła się Emilia Rutkowska. Wybór uczennicy ZSOiE w Lubsku przez komisję kwalifikacyjną nie powinien jednak dziwić. Emilia to wielokrotna stypendystka – w roku szkolnym 2015/2016 otrzymywała Stypendium Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Starosty Powiatu Żarskiego. Podczas nauki w LO osiągała także sukcesy w wielu konkursach przedmiotowych między innymi była finalistką konkursu matematycznego Supermatematyk.

Składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów.