Grand-Prix Szkół 2016/17 wystartowało!

 21 października 2016 roku rozegrana została pierwsza runda Grand Prix Szkół Lubska w szachach na rok szkolny 2016/2017. W tej edycji zawodów zagrało łącznie 79 uczniów ze szkół z Lubska, Jasienia i Górzyna. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund tempem 15 minut na zawodnika. W starszej grupie wiekowej (gimnazjum i liceum) nasi uczniowie zajęli: 2 miejsce – Marcin Hermansdorfer, 5 miejsce – Mateusz Kielczyk, 7 miejsce – Mateusz Krawczak. Wśród dziewcząt ze szkół gimnazjalnych i średnich drugie miejsce zajęła Natalia Polak. Naszą szkołę reprezentowali także: Szymon Musidlak, Mateusz Grabowy, Jakub Dawid, Dominik Nikrewicz, Szymon Drobniak, Amadeusz Cimek, Damian Marcinkowski, Kacper Różnicki, Dominik Krzyżanowski, Damian Słoniowski, Łukasz Łempecki, Michał Sienkiewicz, Mateusz Mikos. W klasyfikacji drużynowej po jednym turnieju nasza szkoła zajmuje I miejsce.