Miau!!! - otrzęsiny klas pierwszych

Pierwszą oficjalną częścią uroczystości było ślubowanie na sztandar szkolny w obecności pani dyrektor, nauczycieli i wszystkich uczniów naszej szkoły.

Po uroczystym ślubowaniu głos zabrała Pani Dyrektor ZSOiE, Gabriela Fiedler, która następnie osobiście pasowała uczniów, poprzez uścisk dłoni i symboliczne dotknięcie olbrzymim ołówkiem ramienia osoby pasowanej.

Ale to nie wszystko; potem przyszedł czas na właściwe ”otrzęsiny”, czyli konkurencje i zabawy na wesoło. Poza tzw. koceniem, to jest domalowywaniem na twarzach pierwszaków kocich wąsów, uczniowie wzięli udział w różnego rodzaju konkurencjach.

W pierwszym zadaniu trzeba było jak najdokładniej owinąć swojego kolegę/koleżankę papierem toaletowym tak by zamienił się w ,,mumię”.

Doskonale wiemy, jak ważne jest dla uczniów drugie śniadanie, dlatego w kolejnym zadaniu mieli oni okazję nieco się posilić. Uczniowie trochę się przy okazji pobrudzili, ale za to bawili się świetnie.

Kolejne konkurencje były również ciekawie. Uczniowie musieli między innymi wypić jak najszybciej tajemniczą miksturę. Bardzo duże emocje wzbudziło zadanie polegające na rzucie do celu balonami wypełnionymi wodą. Młodzież dobrze się bawiła, a humory dopisywały zarówno obserwatorom jak i uczestnikom imprezy.

 

 

Organizatorem otrzęsin był Samorząd Uczniowski pod kierownictwem pani Katarzyny Kużmiak.

 

Teraz wszystkie Pierwszaki mogą się czuć pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku. Witamy Was pierwszoklasiści w gronie naszej szkolnej społeczności!