Święto szkoły w Lübbenau

Nasza szkoła współpracuje od niemal dwóch lat z Paul – Fahlisch – Gymnasium, czyli odpowiednikiem naszego „ogólniaka” w Lübbenau, mieście oddalonym około 90 kilometrów od Lubska, leżącym w Lesie Szprewskim, jedynej w swoim rodzaju krainie, gdzie rzeka Szprewa dzieli się na niezliczone odnogi i ramiona wśród lasów i łąk.
8 lipca 2016 roku zaprzyjaźniona szkoła obchodziła swoje Święto Szkoły, na które udali się przedstawiciele uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uroczystość miała podobny jak u nas, aczkolwiek mniej oficjalny, bardziej ‘”wyluzowany” charakter. Klasy prezentowały swoje skecze, zorganizowały różne stoiska, w tym z napojami i kanapkami, uczestniczyły w konkursach i quizach. Odbył się turniej siatkówki, a miłośnicy tańca mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów.
Nasi uczniowie: Daniela Pietras, Ola Jankowska i Maksymilian Byczkowski, laureaci „JAPY”, wystąpili na scenie ze swoimi piosenkami. Spodobali się na pewno, ponieważ zostali nagrodzeni gromkimi brawami - występ Oli można zobaczyć w necie.

https://www.youtube.com/watch?v=ixqc_X1EGrE