AKCJA REWITALIZACJI PARKU MIEJSKIEGO

Nasza młodzież pomagała w rejestracji uczestników sprzątania, rozdawała: worki, identyfikatory, rękawice, zbierała śmieci, roznosiła posiłki (słodkie bułki), napoje (kawę, herbatę). Młodzież z ZSOiE i NGdM oraz nauczyciele brali czynny udział w pracach związanych z wykopywaniem zbędnych krzewów, wynoszeniem gałęzi na wzdłuż dróg w parku. Akcja zakończona została wspólnym ogniskiem. Podczas trwania posiłku uczniowie klas: 1n i 2n ZSOiE, pod czujnym okiem p. Wojtka Szturomskiego, przedstawili program artystyczny śpiewając piosenki min. biesiadne i grając na instrumentach. Młodzież spisała się na medal. Efekt sobotnich prac jest imponujący. Na jesień planowane jest kolejne seminarium parkowe, może i tym razem wspólnie popracujemy na rzecz lubskiego parku.

Szkolnym koordynatorem akcji rewitalizacji parku była p. Izabela Pasicka.

 

Tekst:

 

Tekst: Izabela Pasicka