Wycieczka edukacyjna do Zielonej Góry uczniów ZSOiE

 

Wycieczka zaczęła się od zajęć w Centrum Przyrodniczym. Sala jest wyposażona w 34 stanowiska, które pozwalają na realizację wybranych zagadnień z biologii (w tym biologii człowieka), fizyki i geografii, w oparciu o przeprowadzone eksperymenty. Stanowiska umożliwiają samodzielne wykonanie eksperymentu przez ucznia, a przygotowane tablice z opisami są uzupełnieniem prezentowanych treści. Uczniowie samodzielnie uruchamiali urządzenia na poszczególnych stanowiskach interaktywnych, obserwując ich działanie, wchodzili z nimi w interakcję i w konsekwencji wzbogacali zakres swych doświadczeń, uzyskuje wiedzę w sposób niewerbalny. Ponadto uczniowie obejrzeli wystawę poświęconą Lasom Państwowym. Na koniec obejrzeli film o tematyce przyrodniczej przez okulary wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear Vr.

Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do Fokusa na posiłek. Ostatnim punktem wycieczki było Centrum Nauki Keplera – Planetarium. Planetarium Wenus jest instytucją kultury, której misją jest popularyzacja osiągnięć nauki, techniki i kultury, dorobku naukowego, technicznego i kulturowego, promowanie metod i narzędzi edukacji pozaformalnej oraz kształcenia przez całe życie. Na holu Planetarium uczniowie obejrzeli wystawę, sprawdzili swoją wagę ciała na każdej z planet, udali się do jaskini światła gdzie przeprowadzili kilka doświadczeń, a następnie w sali projekcyjnej obejrzeli seans „Teleskop ALMA - nowe okno na Wszechświat”.

Wycieczkę edukacyjną uważamy za udaną.

 

wycieczka edukacyjna planetarium ZG 2

wycieczka edukacyjna planetarium ZG 3

wycieczka edukacyjna planetarium ZG 4

wycieczka edukacyjna planetarium ZG 5