Jubileusz odrodzenia samorządu terytorialnego w Lubsku

 

W uroczystościach tych wzięło udział wiele instytucji oświatowych z terenu naszej gminy, poczynając od przedszkoli, poprzez gimnazja i na szkołach ponadgimnazjalnych kończąc. Na prośbę Urzędu Miasta nasza szkoła mocno zaangażowała się w ten jubileusz. Nasi uczniowie rozpoczęli uroczystość od apelu w centrum miasta, a następnie odśpiewali jedną z finałowych pieśni Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”. Nad całością programu czuwała Zofia Zawiślak, natomiast Wioletta Nawrot przygotowała dwie prezentacje multimedialne dotyczące przeszłości miasta Lubska oraz historii odradzającego się w naszym mieści samorządu terytorialnego. Oczywiście nie zabrakło w niej informacji o wszystkich samorządowcach tj. burmistrzach, radnych, sekretarzach, skarbnikach i przewodniczących rady miejskiej, którzy pełnili swoje funkcje w latach 1990-2014. Była to wspaniała lekcja historii oraz wychowania obywatelskiego. Kto wie, może za jakiś czas fotele przyszłych samorządowców będą należały do Was - drodzy Uczniowie!

Szczególnie podziękowania dla lektorów wspomnianych prezentacji - Aleksandra Szklarska I d i Maksymilian Byczkowski I n oraz dla „ekipy technicznej” -Diana Mattya, Alicja Jagoda, Patryk Abraś, Piotr Jarczak, Mateusz Choiński, Mateusz Borowski, Oskar Matyja, Adrian Król.

Chórzyści, którzy wystąpili na gali: Beata Lachowicz, Natalia Apanowicz, Paula Marczewska, Mariusz Jasiński, Kacper Marsula, Oliwia Opałka, Jakub Dawid, Kacper Różnicki, Jakub Krojcer, Julia Ratomska, Bartosz Chełminiak, Gracjan Nowak, Maciej Chęciński, Paweł Grzechnik, Filip Kancew, Aleksandra Jankowska, Maksymilian Byczkowski, Ola Szklarska.

 

jubileusz samorzadu 2016 1

 

 

 

Tekst: Wioletta Nawrot

Zdjęcia: Lubski Dom Kultury