Uczyli się programować z Gigantami

W dniach 24 i 25 lutego 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bezpłatnych warsztatach online z programowania w języku C#. Warsztaty zostały przeprowadzone przez trenerów programistów z szkoły Giganci Programowania. W akcji ”Koduj z Gigantami” wzięło udział 20 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku. Celem akcji Koduj z Gigantami jest zwiększenie świadomości młodzieży szkolnej o programowaniu, zapoznanie się z narzędziami programistycznymi i nowymi technologiami. Misją Gigantów Programowania jest także zwiększenie świadomości o dalszej ścieżce edukacji i pracy w IT. Warto dodać, że programowanie nie jest już wyzwaniem przyszłości, a stało się poszukiwaną i docenianą na rynku pracy kompetencją. Szkolnym koordynatorem akcji ”Koduj z Gigantami” jest Pan Artur Rokicki i Pani Ewa Matuszak-Michalak.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]