Europejski Dzień Języków Obcych w ZSOiE - 19 października 2021

Uczenie się  języków daje wymierne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym – nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości, jakie  ta nauka stwarza.  Jeśli w języku  kraju, który odwiedzamy w czasie wakacji, poznamy choć  kilka słów, pozwoli to  nam zawrzeć nowe  znajomości i zyskać nowych przyjaciół. Znajomość języków obcych pozwala także na lepsze wzajemne zrozumienie i pokonywanie różnic kulturowych.

W tym dniu uczniowie naszej szkoły przyszli przebrani w stroje charakterystyczne dla różnych krajów. Nie zabrakło dobrej zabawy, w którą obfitowała część artystyczna. Odbył się również mini konkurs na łamańce językowe i pokaz mody europejskiej.  Na zakończenie rozbawiona występami młodzież połączyła się we wspólnych tańcach na placu szkolnym.

 

 

 Wniosek z obchodów tego dnia nasuwa się tylko jeden: JĘZYKÓW WARTO SIĘ UCZYĆ. Starajmy się więc być bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda.

Za opiekę i organizację odpowiedzialna była p. Wioleta Fekieta we współpracy z katedrą nauczycieli języków obcych.

Dziękujemy również wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej imprezy, co niewątpliwie podniosło jej atrakcyjność i stało się okazją do integracji całej społeczności ZSOiE!