Udany występ w finale Olimpiady Solidarności

W dniach od 16 do 17 grudnia 2020 roku odbył się finał Ogólnopolskiej „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”, w którym województwo lubuskie reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie której znalazł się uczeń naszej szkoły Jakub Marcinkowski (klasa 3b). Zespół osiągnął bardzo dobry wynik, zajmując w klasyfikacji generalnej siódme miejsce.

W finale wzięło udział  szesnaście trzyosobowych zespołów, które mierzyły się ze sobą podczas dwóch dni zdalnej rywalizacji, biorąc udział w egzaminie ustnym i obronie publicznej prezentacji multimedialnej. Na wyniki drużyn składała się punktacja uzyskana z egzaminu ustnego, oceny prezentacji i obrony publicznej. Drużyna z województwa lubuskiego uzyskała łącznie 23,4 na 30 możliwych do zdobycia punktów. Do miejsca na podium zabrakło zaledwie 1,9 punktu. Opiekunem ucznia jest Pan Jacek Gajda. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.