Coraz bliżej Święta – przedstawienie ,,Opowieść Wigilijna”

 

Historia Scrooge'a to dzieje osoby zgorzkniałej, wrednej, skąpej, nienawidzącej Świąt Bożego Narodzenia. W nocy 24 grudnia nawiedzają go trzy duchy, które ukazują mu różne etapy jego życia i to jak zmieniał się pod wpływem pieniędzy i władzy. Jak mogliśmy się przekonać po obejrzeniu przedstawienia zawsze trzeba mieć nadzieję, że w każdym człowieku, nawet najbardziej niesympatycznym i złym, drzemie dobro.

 

 

 

Warto wspomnieć, że przedstawienie wykonane było w języku angielskim i przeszło do historii naszej szkoły jako pierwsze świąteczne przedstawienie w języku angielskim. Występ młodych artystów był fenomenalny, w szczególności Kuby Gawrona z klasy 2i jako Scrooge’a. Świątecznego charakteru nadały również dekoracje i rekwizyty. 

 

 

Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie i grono pedagogiczne mieli możliwość wysłuchania kolęd przygotowanych przez szkolny chór pod kierunkiem Pani Zofi Zawiślak

 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]