Młodzi głosują – wybory do Szkolnej Rady Młodzieży

W tym dniu aula Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku zamieniła się w lokal wyborczy. Nad przebiegiem wyborów czuwała niezależna Komisja Wyborcza składająca się z przedstawicieli ustępującego Samorządu. Każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej. Głosować można było od  godziny 8:00 do 14:00. W wyborach wzięło udział 85% uczniów uprawnionych do głosowania.

Komisja ustaliła, że największą ilość głosów uzyskała Oliwia Krzywiecka z klasy 1AG i to ona w roku szkolnym 2019/2020 będzie pełnić funkcje przewodniczącej SzRM. Zastępcą przewodniczącej został Jakub Gawron z klasy 2TI. Pozostali członkowie Samorządu Szkolnego to: Erwin Siemionów 1IG, Tobiasz Błaszków 1DP, Dagmara Mekwińska 1EP, Malwina Mazurek 1GP, Stanisław Uliasz 1IP, Joanna Ossowska 2A, Oliwia Grundzik 2B i Tomasz Dynowski 3TI. Na opiekuna Szkolnej Rady Młodzieży wybrano panią Annę Hekkert. Uczniowie wybierali również rzecznika praw ucznia w osobie nauczyciela – została nim pani Dagmara Kliczak-Sobańska.

 

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w wyborach, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesu wyborczego oraz życzymy powodzenia w pracy społecznej.

 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]