Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

W poniedziałek 11 listopada 2019 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku przygotował na tę okazję akademię poświęconą 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie naszej szkoły słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym oraz wyrazili swoją miłość do ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami. Atmosferę powagi nadał wspólnie odśpiewany Hymn Polski. Zgromadzeni na sali Lubskiego Domu Kultury z zainteresowaniem wysłuchali montażu słowno – muzycznego przygotowanego pod kierunkiem Pani Zofii Zawiślak, a oprawę muzyczną zapewnił 100 osobowy chór szkolny. Uczniowie podczas specjalnie przygotowanego koncertu zaśpiewali między innymi: „Rotę”, „Hej chłopcy, bagnet na broń” czy „Żeby Polska była Polską”. Występy spotkały się z dużym zainteresowaniem. Zgromadzona publiczność włączyła się do śpiewania i nagrodziła szkolnych ,,artystów” owacyjnymi brawami.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]