Europejski Dzień Języków Obcych w ZSOiE - 26 września 2019

 

Przybyłe na uroczystość grono pedagogiczne wraz z uczniami miało okazję obejrzeć prezentację scenek dialogowych w języku angielskim, podczas których przedstawiono prawdopodobne sytuacje z życia osób przebywających za granicą. Mogliśmy również wysłuchać znanej piosenki: „Jesteś szalona” w wersji niemieckiej („Du bist der Wahnsinn”), zatańczyć zorbę oraz poderwać się do wspólnego tańca przy rytmach belgijki czy makareny.

 

Każda klasa przygotowała plakat prezentujący wylosowane państwo i przystroiła swój gabinet. Ponadto uczniowie wraz z wychowawcami przebrali się w postaci lub barwy związane z prezentowanym państwem i przygotowali poczęstunek złożony z tradycyjnych potraw. Całość tych starań oceniła komisja za co uczniowie otrzymali słodkie nagrody. Wniosek z obchodów tego dnia nasuwa się tylko jeden: JĘZYKÓW WARTO SIĘ UCZYĆ. Starajmy się więc być bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda.


Wyniki z Dnia Języków Obcych:

KLASA PUNKTY MIEJSCE

1FP - Włochy 144 I

1AG - Francja 142 II

1DP - Grecja 140 III

1IG - Węgry 138 IV

1GP – Wlk. Brytania

1BG - Hiszpania 134 V

2i – Holandia

1IP – Portugalia 132 VI

1EP - Czechy 127 VII

3i - Szwajcaria 126 VIII

2b - Belgia 121 IX

2a – Finlandia 108 X

 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]