I po wakacjach – rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczysta inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się Mszą święta. Po niej uroczystości zostały przeniesione do szkoły. Jak co roku na placu odbył się apel podczas którego Dyrektor naszej szkoły Gabriela Fiedler gorąco i serdecznie powitała uczniów, zarówno starszych jak i nowo przybyłych. Pani Dyrektor przedstawiła także kadrę kierowniczą szkoły, wychowawców klas pierwszych oraz poinformowała o zmianach w kadrze nauczycielskiej. Na koniec przemówienia Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom miłej i przyjaznej atmosfery w szkole, a także zapału oraz wytrwałości w nauce. W oficjalnej uroczystości inaugurującej nowy rok szkolny wziął udział także Starosta powiatu żarskiego Józef Radzion. Podczas wystąpienia starosta żarski życzył wszystkim uczniom samych sukcesów, a nauczycielom przyjemnej pracy z młodzieżą oraz sukcesów zarówno dydaktycznych jak i wychowawczych. Następnie uczniowie przedstawili część artystyczną poświęconą obchodom 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, przygotowaną przez panią Zofię Zawiślak. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas i wzięli udział w spotkaniach informacyjnych ze swoimi wychowawcami. A więc kolejny, nowy rok szkolny rozpoczęty.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]