Uroczyste pożegnanie maturzystów 2019

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odegrania hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły pani Gabriela Fiedler, która przywitała przybyłych gości, młodzież i nauczycieli. Dyrektor Szkoły życzyła naszym abiturientom samych sukcesów na dalszym etapie życia, "śpiewająco" zdania matury i egzaminów zawodowych oraz znalezienia satysfakcjonującej pracy. 

W dalszej części uroczystości najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe z rąk Dyrektora Szkoły. Dyplomy na ręce maturzystów złożone zostały również w podziękowaniu za osiągnięcia sportowe, udział w konkursach czy aktywność i współorganizowanie imprez szkolnych.

Najlepszym absolwentem w roku szkolnym 2018/2019 została Katarzyna Szturomska – uczennica klasy 3n Liceum Ogólnokształcącego oraz Dawid Szklarek uczeń klasy 4i Technikum Informatycznego.

Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły odbyło się również ślubowanie wygłoszone przez reprezentujących poszczególne klasy maturzystów.

W imieniu maturzystów słowa podziękowania dla nauczycieli za cierpliwe przekazywanie wiedzy, wskazanie perspektyw oraz wspieranie w trudnych chwilach skierowała absolwentka – Julia Gier. Głos zabrał również przedstawiciel klas drugich, który w imieniu młodszych kolegów pożegnał abiturientów.

Nie zabrakło także podsumowania ze strony maturzystów. W przygotowanej prezentacji multimedialnej absolwenci przypomnieli sobie ostatnie wspólnie spędzone lata zarówno w murach szkoły jak i poza nią. W niejednym oku zakręciła się łza. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

 

Drogim maturzystom życzymy jak najlepszych wyników egzaminu dojrzałości i wiele sukcesów na dalszej drodze życia. Żegnamy was teraz, ale mamy nadzieje, że nie zapomnicie o naszej budzie i będziecie nas odwiedzać.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia [kliknij tutaj]