VI Otwarte Zielonogórskie Dyktando z J. Niemieckiego

7 grudnia 2018 roku  grupa uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku udała się do Zielonej Góry, aby wziąć udział w VI Otwartym Dyktandzie z Języka Niemieckiego. Konkurs został zorganizowany przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturowe Mniejszości Niemieckiej w Zielonej Górze. W dyktandzie brali udział uczniowie w różnych grupach wiekowych z całego regionu. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Hładkiewicz, Aleksandra Lachowicz, Dominika Mijalska i Malwina Nazaruk.

Uczniowie mieli też możliwość zwiedzenia Uniwersytetu, wydziału Filologii Germańskiej i poznania zasad rekrutacji na studia oraz doświadczenia  atmosfery wyższej uczelni. Gratulujemy wszystkim uczniom odwagi  i uczestnictwa udziału w dyktandzie, to duży wyczyn językowy.