Zanim podejmą życiową decyzję…

12 grudnia 2018 roku gościliśmy w ZSOiE uczniów ósmych klas szkół podstawowych oraz klasy gimnazjalne z lubskich szkół. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych. Nasi goście mogli obejrzeć prezentację dotyczącą zawodów, które mogą zdobyć kończąc liceum ogólnokształcące oraz technikum informatyczne i ekonomiczne. Następnie mieli okazję porozmawiać z uczniami na temat rozszerzeń przedmiotowych w klasach ogólnokształcących. Rozszerzenia są bardzo istotnym czynnikiem przygotowującym uczniów do matury, a tym samym do studiów i zdobycia wymarzonego zawodu. Uczniowie techników informowali o egzaminach zawodowych, płatnych stażach w trakcie nauki oraz możliwościach zatrudnienia na rynku pracy.

Bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i życzymy podjęcia trafnych decyzji zawodowych.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]