Świetny występ uczniów ZSOiE na Mistrzostwach Powiatu Żarskiego w lekkiej atletyce

15 maja 2023 roku odbyła się Powiatowa Olimpiada Młodzieży Lekka Atletyka Junior i Junior Młodszy. Zawody odbyły się na stadionie "Syrena" w Żarach. Nasi uczniowie startowali w wielu konkurencjach lekkoatletycznych, udało nam się zdobyć 3 medale:

- w biegu na 100 m w kategorii Junior Młodszy Marcelina Rozmys zdobyła złoto,

- w pchnięciu kulą w kategorii Juniorka Młodsza Gabriela Szymczak zdobyła I miejsce,

- w biegu na 1500 m w kategorii Junior Młodszy Jakub Mierzwiak zdobył 3 miejsce.

Marcelina Rozmys i Gabriela Szymczak zakwalifikowały się do udziału w finałach wojewódzkich, które odbędą się pod koniec maja w Gorzowie Wlkp. W kilku kolejnych przypadkach uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku byli blisko strefy medalowej, dlatego brawo dla wszystkich uczestników za bardzo dobry występ podczas finału powiatu. Opiekunem zawodników jest p. Lidia Czyż.