Kacper Czahajda i Eryk Popławski awansowali do etapu okręgowego Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

Trzeba powiedzieć, że „Historia nie jest im obca…” Od kilku lat młodzież z naszej szkoły rywalizuje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. majora Marka Gajewskiego „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. W bieżącym roku odbywa się ona pod hasłem „O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” i obejmuje lata 1887 - 1922. Olimpiada ta wymaga kompleksowego przygotowania historycznego, ponieważ swoim zakresem sprawdza całokształt wiedzy i umiejętności logicznego myślenia z historii politycznej, wojskowej, gospodarczej oraz kulturalnej Polski ze szczególnym rozszerzeniem wydarzeń z XIX i XX wieku. Uczniowie ZSOiE w Lubsku pomyślnie przebrnęli przez dwa etapy rywalizacji szkolnej i rejonowej. Dzięki systematycznej oraz wytrwałej pracy historycznej dwóch uczniów odniosło sukces i zakwalifikowało się do następnego wojewódzkiego etapu olimpiady. Są to Kacper Czahajda (klasa 4DP) i Eryk Popławski (klasa 4EP). Warto dodać, że do zawodów wojewódzkich zakwalifikowało się w ten sposób tylko 9 uczniów ze szkół lubuskich. Zawody drugiego stopnia na szczeblu wojewódzkim odbędą się 15 grudnia 2022 roku. Opiekunem uczniów jest Pan Bartosz Łapa. Gratulujemy!